Zbierka básní skutočného života

(10 recenzií zákazníkov)

5.00

Autor: Eliška Melušová

Vydavateľ: Richard Lunter – KICOM

Vydanie prvé, rok 2018
Väzba: šitá väzba, tvrdá obálka
Rozmer: 190 x 135 mm
Počet strán: 110
ISBN: 978-80-89780-26-6

Katalógové číslo: 978-80-89780-26-6 Kategórie: , , ,

Popis

Autor: Eliška Melušová

Vydavateľ: Richard Lunter – KICOM

Vydanie prvé, rok 2018
Väzba: šitá väzba, tvrdá obálka
Rozmer: 190 x 135 mm
Počet strán: 110
ISBN: 978-80-89780-26-6

Žáner: poézia

Anotácia:

Autorka v knihe „Zbierka básní skutočného života“ prináša niekoľko intímnych, emotívne ladených básní, ktoré predstavujú rozličné obdobia života. Ústrednou témou je láska, a to v rôznych podobách, v ktorých ju poznáme. Pri čítaní zbierky vás zaujmú nie len autorkine originálne myšlienky, ale aj svojský štýl ich vyjadrovania, ktorý kolíše medzi tradičnou a modernou poéziou. Básne, udalosti, ako i samotné postavy v nich sú reálne tak, ako sám život. Stačí mať dobrú náladu, zmysly pozorovateľa, chuť bádateľa a vaše srdcia sa im otvoria samé.

Autorka Eliška Melušová

10 recenzií k Zbierka básní skutočného života

 1. Jana

  Nikdy v živote som si nemyslela, že ma kniha básni zaujme a dokonca vôbec by mi nenapadlo, že ju aj prečítam do konca. Táto útla knižka zmenila všetko čo som si do teraz myslela. Kniha ma zaujala a prečítala som ju do konca. Čítanie bolo plynule a básne mi pripadali veľmi blízke, nie len obsahom ale aj formou akou boli napísané. Niektoré vety poskytovali možnosť zamyslenia sa do hĺbky ostatné poskytovali pohľad na skutočný život. Názov zbierky presne vystihoval obsah. Kniha poskytovala čitateľovi všetky podoby lásky. Knihu vrelo odporúčam, pretože zahreje vaše srdce a nakŕmi vašu dušu.??

 2. Barbora

  Veľmi malo čítam knižky ale táto kniha ma pohltila… krásne napísaná miestami som mala pocit že to je kniha písaná o mne ? vyšla aj slzička… určite tuto knižku odporúčam.. teším sa na ďalšie knižky od Elišky ❤️

 3. Jana

  Zakuklená so šálkou v ruke som siahla po tejto knihe s tým, že nakoľko som unavená prečítam si len pár strán, avšak… po chvíli som hrnček položila a hltala slovo za slovom, riadok, po riadku… srdce sa mi otvorilo a už nehrial len čaj a deka… práve preto, že táto zbierka básní, nie je typickou ma zaujala, tvorí totiž jeden hlboký príbeh a je nabitá emóciami. Zobrazuje lásku v mnohých podobách a dáva na vedomie, že na ňu nikdy nie sme sami a že každá bolesť, ako i šťastie má v našich životoch svoj dôvod. Pre mňa skvelá kniha, ktorú všetkým vrelo odporúčam.

 4. Alena Ludhová

  Dovolíte mi citovať? Ja by som odporúčanie napísala trošku iné. Keďže milujem básne a obzvlášť o láske, toto je mi milé. ” Kto začíta sa srdcom a nezahladi len tak očami,ten preciti ich telom a nielen slovami” Knižka je tak mala,že ju schovate do dlaní a pritom tak veľká, že kus života odhalí. Eliška písala, čo srdce diktovalo, do veršov schovala, čo podobne sa aj iným stalo. Láska má veľa krás a rôznu silu, je pri nás celý čas a iná iba chvíľu. Krásne opísala svoje lásky, ktoré doteraz prežila, no jej notes nezostáva prázdny,čo ešte sa v ňom ukrýva? Keď bude ďalej písať, viac ľudí jej tvorba osloví, jej knizky sa budú čítať, a ich krása na výslnie vystupi.

 5. Andrej

  Vopred chcem povedať, že nikdy som nebol extra milovníkom kníh. Táto knižka je ale jedno nádherné dielo do ktorého autorka vložila svoju čistú, nekonečnú lásku, úprimnosť, city a hlavne jej veľké srdce. Do každej jednej básne, každého verša. Keď ju začnete čítať hneď Vás zaujme a nejde toto čítanie prerušiť idete až do poslednej strany. Už teraz sa teším na pokračovanie tejto zbierky a som presvedčený o tom, že všetko sa deje pre niečo a smutné verše básničiek nahradí radosť a šťastie. A to autorke zo srdca prajem.

 6. Monika

  Knižočka sa mi veľmi páčila,príjemne čítanie, zhltla som ju na jeden šup ? krásne rozpísané kvantum pocitov zo života ,v ktorých som sa neraz našla ? určite sa teším na ďalšiu tvorbu ?❤

 7. Milan

  Veľmi pekné čítanie. V knižke je neskutočne veľa úprimnosti a citu ktorý autorka veľmi pekne zavinula do rýmov. Opísala s čím všetkým sa musela vyrovnať resp. nevyrovnala sa… Teším sa na jej ďalšiu zbierku básní, kde verím že sa dočítam, že našla čo hľadala.

 8. Eva Obročníková

  Každému odporúčam prečítať si tuto knižku. Je skvelá a mnohí sa v nej aj nájdete….. Neváhajte si zadovážiť tuto knižku.

 9. Ján (overený zákazník)

  Perfektne napísané a zladené do veršov..neskutočne krásne vyjadrenie autorkiných pocitov zo života..miestami do plaču…miestami na zamyslenie a miestami aj na kúsok úsmevu…knižôčka sa mi veľmi páčila a nedalo sa od nej odtrhnúť…autorka má zjavne veľký potenciál a mnohé časom dosiahne pokiaľ bude v tejto práci pokračovať….držím jej palce.

 10. Mirka

  Pekná knižka, písaná s citom, nehou a láskou. naprik tomu že ide o reálne zážitky, že každý si v nej nájde ten “svoj” kúsok pravdy 🙂

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *