Mesto verných

(4 recenzie zákazníkov)

5.00

Mesto verných
Autor: Martina Horňáková

Ukážka v pdf k nahliadnutiu

Vydavateľ: Richard Lunter – KICOM

Vydanie prvé, rok 2015
Väzba: brožovaná
Rozmer: A5 (135 x 195mm)
Počet strán: 210
ISBN: 978-80-89780-06-8

Katalógové číslo: 978-80-89780-06-8 Kategórie: , , ,

Popis

Mesto verných
Autor: Martina Horňáková

Ukážka v pdf k nahliadnutiu

Vydavateľ: Richard Lunter – KICOM

Vydanie prvé, rok 2015
Väzba: brožovaná
Rozmer: A5 (135 x 195mm)
Počet strán: 210
ISBN: 978-80-89780-06-8

Anotácia:
Dobrodružný román Mesto Verných je určený pre deti a mládež.
Dej je aplikovaný do súčasnosti. Napriek tomu, že začína na pôde britskej internátnej školy, ďalej sa odvíja na Slovensku, presnejšie v Košiciach.
Hlavnými postavami príbehu sú trinásť a štrnásťroční bratia Daniel a Nicholas Newillovci a ich rovnako staré sesternice Harriet a Amber Willsonové.
Po počiatočných peripetiách odchádzajú na spočiatku obyčajné prázdniny, ktoré sa však v zlomku sekundy zmenia na najväčšie dobrodružstvo v ich živote.
Budú sa musieť popasovať s nebezpečím a nástrahami, o akých sa im ani nesnívalo, aby napokon došli k veľkému objavu. No i po ňom sa ich strastiplná cesta nekončí. V tmavom, nevľúdnom, strach naháňajúcom podzemí nie sú sami.
Osoba, ktorú stretnú, ich bezprostredne ohrozuje na živote a už i tak vážna situácia začína byť beznádejná.
Napokon, ako to už býva, sa všetko na dobré obráti. Dokážu zdolať zdanlivo neprekonateľné prekážky a nájdu cestu z podzemia von.

4 recenzie k Mesto verných

 1. Ján

  Milí čitatelia. Ako vydavateľstvo, ktoré sme pani Martine Horňákovej vydali knihu Mesto verných a zaslala nám už aj rukopis voľného pokračovania diela Skalnatý ostrov, už žiaľ smutnej tragickej udalosti nevyjde. Tým by sme chceli našej zosnulej autorke vyjadriť hlbokú sústrasť nad tragickou smrťou nielen jej, ale aj jej mamy pri dopravnej nehode autobusu v Srbsku. S hlbokým zármutkom a poľutovaním oznamujeme čitateľom, literárnym kolegom túto zdrvujúcu správu a prosíme o kondolenciu a vzdanie tichej piety obidvom zosnulým. Česť ich pamiatke. Rest in peace. V mene nášho vydavateľstva a širokej literárnej obce sa so zosnulou navždy lúčime.

 2. Mirek

  Když se parta dostane do nesnází a práskne s sebou do podzemí, značí to slibný začátek prima příběhu. Slabší rozběh je zcela vykompenzován dalším dějem a není pochyb, že tihle rošťáci (Danny, Nick, a ty holky) si zaslouženě vybojovali místo v mé knihovničce. Jo, abych nezapoměl, už teď se teším na návštevu Košic, jsem zvědav, co z příbehu je reálné a co jen smyšlené. Mrzí mě jedině to, že tahle kniha není v obyčejných knihkupectvích, že ji jde koupit pouze přes net. Což je škoda, jinak by si našla mnohem širší okruh čtenářů.

 3. Juraj

  Som veľký zástanca príbehov odohrávajúcich sa na Slovensku a vzniknutých pod taktovkou slovenských autorov, či autoriek a po prečítaní tohto príbehu som sa len uistil v tom, čo som vedel už dávno, a to, že na Slovensku máme ozaj zručných pisateľov. Vsadil som na novinku dosiaľ neznámej autorky, no neobanoval som. Príbeh z Košíc, jednoduchý a pritom pútavý ma dostal. Oceňujem najmä fantáziu, s akou sa autorka pohrala pri scénach v podzemí a aj keď ide len o fikciu, existencia niečoho takého nie je vylúčená. Aspoň sa tomu dobre verí:)
  Trocha som pátral a neuniklo mi, že Mesto verných má už dokonca voľné pokračovanie a vzniká aj tretí diel, oba zatiaľ v podobe nepublikovaných verzií, čo sa dúfam čoskoro zmení a v rukách budem držať ďalšie skvelo spracované príbehy nádejnej autorky.

 4. Dušana

  Pútavo o zručne napísaná kniha, ktorá zmení váš pohľad na Košice. Dovolí splynúť s hlavnými hrdinami, držíte im palce a tŕpnete, ako to celé dopadne. Po prečítaní Mesta verných môžem vyjadriť len a len spokojnosť. Dobrá voľba na ľahkú, nenáročnú literatúru s nádychom dobrodružstva a tajomna.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *