E. W. Nicholas: Tajomný básnik – Citáty a úvahy.

3.90

Popis

Po prvých dvoch úspešných básnických zbierkach básnika Eddie W. Nicholasa, prichádza diel tretí, Tajomný básnik: Citáty a úvahy. Už názov vystihuje to, v čom bude toto dielo jedinečné a čo bude jeho hlavným zameraním. Dielo obsahuje spolu 100 citátov a úvah, v ktorých sa básnik zamýšľa nad životom, jeho hĺbkou, podstatou, pozorne vníma všetky kroky života a podľa toho im vdychuje aj svoj život.
Toto dielo je vnorením do mysle človeka a svojou veľkou výpovednou hĺbkou
vlieva nádej do žíl ľuďom, zohrieva srdcia a  svojou vlastnou filozofiou prednáša zmysel života, vieru v život  a hlavne jeho skutočné a pravé hodnoty. Tieto vidí básnik v láske a to vo všetkých jej podobách a podľa toho sú aj jeho citáty a úvahy napísané. Ako sám vraví, „Všetko čo robíme by sme mali robiť naplno a s láskou. Len vtedy to má skutočný zmysel. Polovičatosť nikde nevedie“. Tieto slová vystihujú nielen jeho ako osobu, ale aj filozofiu života. Milovať sa dá tisícmi spôsobmi. Podstatné je to, dávať zo seba len to najlepšie a naplniť nielen svoj život, ale aj životy iných.


 

Citát 14.

Ženy si zaslúžia obdiv, podporu, oddanosť, vernosť a veľa, preveľa lásky.
Každý muž by mal svoju milú velebiť, chrániť ju svojimi krídlami, byť jej oporou v každodennom živote nielen slovom, ale hlavne skutkami.


 

Citát 24.

Strach je normálnou súčasťou života. Ale strach nemá človeka naučiť sa báť, ale naučiť veci spracovávať, naučiť obozretnosti a byť pripravený. Strach má otvoriť nové možnosti a riešenia. Naučiť všetko nazývať pravým menom.


 

Citát 29

Umenie je pohladenie duše človeka. Krásna hudba je ako ruka prehŕňajúca sa vo vlasoch. Dá vám krásne pocity a nechcete, aby to prestalo. Upokojí myseľ a vráti úsmev tam, kde vždy bol.


 

Citát 46.

„Nikdy si nenechaj vziať svoj život alebo svoje sny. Ak niečomu veríš, choď si za tým, žijeme len raz. Neprežiť život podľa seba, je ako len existovať.“

 


 

Citát 59.

Keď chcete niečo robiť, robte to naplno a najlepšie ako viete. Staňte sa človekom, ktorým ste vždy chceli byť.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “E. W. Nicholas: Tajomný básnik – Citáty a úvahy.”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *