Tajomný básnik – Dotyk nehy.

(5 recenzií zákazníkov)

5.90

Básnická zbierka obsahuje 55 básni o láske a nehe, medzi nimi budú básne: Vysnená, Upletiem ti, Vyznanie, Večná túžba v nás, Magická melódia lásky, Keď muž k žene láskou zahorí,… a ďalšie.

Básnická zbierka vyšla vo dvoch formátoch, prvým je formát A5, a druhým je formát A6, tzv. kabelkový. Cena pre obidva formáty je identická.

Katalógové číslo: 978-80-971758-0-1 Kategórií: , , , , , ,

Popis

TAJOMNÝ BÁSNIK. Dotyk nehy

Autor: EDDIE W. NICHOLAS
Vydavateľ: Richard Lunter – Kicom
Maľby: Jesús de Miguel Alcantára
Zalomenie: Zdeno Brontvay, PaedDr.
Korektúry: Jana Burdová.
ISBN: 978-80-971758-0-1
Väzba: brožovaná
Formát: A5 (120 strán) a A6 (137 strán)

Básnická zbierka slovenského autora plná jemných a nežných, ľúbostných a milostných básní ospevujúce krásu života, lásku k žene, ktorú básnik prirovnáva k Bohyni, lásku k životu a nakoniec aj lásku k domovine, milovanému Slovensku. Zbierka obsahuje 55 básní, ktoré človeka chytia za srdce, potešia, poláskajú, dotknú sa duše človeka, pocítite dotyk nehy. Zbierka básní obsahuje básne ako: Vysnená, Milovanie, Vyznanie, Túžba, Tajomný rytier, Magická melódia lásky, Rytier, čo ruže chráni, Posol Boží, Všetkým dobrým ľuďom, Brieždenie, Kríž pred domom, Vôňa ženy….a iné.

Tajomný básnik
(ukážka)

Som len tajomný básnik čo nič nežiada,
kráčam osamote pustým lesom temnoty,
moje kroky končia tam,
kde začína nebo, ale to mi nevadí, ja kráčam ďalej,
hľadám krásu bežným očiam ukrytú.

Som len tajomný básnik, s nekonečnou láskou v srdci,
túlam sa prázdnou krajinou,
a staviam ľuďom mosty,
s každou novou básňou sa nové srdce otvorí,
s každým novým srdcom sa priateľstvo obnoví.

Upletiem ti
(ukážka)

Upletiem ti lásku z tvojho úsmevu,
prehrejem ti srdce vášňou,
nechcem nič iné od života,
mám len jeden sen, urobiť ťa šťastnou.

Upletiem ti zázračný koberec,
ktorý nás odnesie do bájnych diaľav,
budeme sa preháňať letnou oblohou,
ako bájny Ikaros s večnou nádejou, vyhýbať sa slnca páľav.

Milovanie
(ukážka)

Túžba je silnejšia ako moja myseľ,
brániť sa tomu, by nemalo už zmysel,
túžim ťa stretnúť, túžim ťa pobozkať,
túžim s tebou splynúť, láske sa oddávať.

Ruža v srdci navždy vyrytá
(ukážka)

Si ako ruža, rozvíjajúca v náručí,
si ako anjel, čo ma láske zaučí,
ak sa o ňu budeš starať,
svojím teplom zalievať,
ona ti to všetko vráti,
dovolí Ti vidieť veci,
po ktorých si vždy túžila.

 

 


 

5 recenzií k Tajomný básnik – Dotyk nehy.

 1. Priateľka Janka

  Bolo mi cťou spoznať osobne Eddieho W. N. Tajomného básnika, keď mi priniesol túto jeho zbierku básní dňa 17.10.2014..naše spoločné stretnutie mi prinieslo hrejivý a nezabudnuteľný pocit, lásku priateľa a všetko to krásne, čo je okolo nás..básnik svojimi básňami sa snaží pootvárať brány do sŕdc, vliať kúsok nehy i lásky, každému človeku..táto zbierka básní je tak krásna a verím, že ich bude viac..ďakujem za milú chvíľu, Tvoj úsmev čarovný, aj keď vietor rozcuchal Tvoje vlasy, v očiach máš kvet medový, okúzlená s túžbou, spoznala som dušu, Tvoju tvár, ktorú skrývaš a úsmev vôkol rozdávaš, ďakujem Ti Eddie za tento krásny dar, za krásny a príjemný tento deň..

 2. Katarína

  ,,Dotyk nehy” -vo mne vyvoláva búšenie srdca. Pri čítaní týchto krásnych básni, som našla romantiku, lásku, nehu a aj štipku erotiky. Eddie W. Nicholas je človek z veľkým ,,Č” krásnou dušou a srdcom plným lásky. Pocity, ktoré vkladá do svojich básní, sú balzamom na dušu. Ďakujem, za krásne spríjemnenie každého dňa, čítaním tejto lásky plnej knihy.

 3. palino

  Krásne verše plné nehy, lásky i vášne , jeho basnicka tvorba je fajn odporúčam ju každému si zakúpiť a prečítať pohladí vám dušu myšlienky dobru náladu

 4. Lucia

  Skutočne krásna básnická zbierka. Toľko krásnych básní na jednom mieste. Čítala som básne od našich autorov, ale tieto sú jedinečne krásne a hlboké. Dotkli sa až môjho srdiečka. Veľmi ma potešila a už teraz sa teším na ďalšie .

 5. Martin

  Tento básnik ma pred pár týždňami požiadal, aby som mu k jeho knihe napísal niekoľko riadkov, ktoré sú uverejnené aj na zadnej strane knihy. Bol som tomu veľmi rád, pretože som bol jeden z prvých, kto mal príležitosť tieto krásne verše plné nehy, lásky i vášne čítať a dnes tejto knihe držím palce. Myslím, že písať od srdca nedokáže každý, ale Eddie to vie a dokáže vás presvedčiť, že prežívate všetko spolu s ním. Táto kniha rozhodne za prečítanie stojí.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *