Básnikovo tajomstvo

(2 recenzie zákazníkov)

4.00

Autor: Kristýna Peštová

Vydavateľ: Richard Lunter – KICOM

Vydanie prvé, rok 2019
Väzba: lepená, paperback
Rozmer: A6
Počet strán: 99
ISBN: 978-80-89780-28-0

Žáner: novela

Katalógové číslo: 978-80-89780-28-0 Kategórie: , , ,

Popis

Autor: Kristýna Peštová

Vydavateľ: Richard Lunter – KICOM

Vydanie prvé, rok 2019
Väzba: lepená, paperback
Rozmer: A6
Počet strán: 99
ISBN: 978-80-89780-28-0

Žáner: novela

Anotácia:
Básnikovo tajomstvo, je novela detektívneho charakteru. Je síce kratšia, ale to najmä preto, aby si ju mohli prečítať i ľudia, ktorí majú málo času. Je to príbeh o žene, Tamare, ktorá sa ocitne na vlakovej stanici. Zrejme stratila pamäť, pretože si nepamätá kým vlastne je a ani prečo sa na stanici nachádza. Sprevádza ju ruksak plný vecí. Na um jej schádza neustále jedna báseň, ktorá jej nedá pokoja. V kufri nachádza nôž, ktorý v nej evokuje, že by mohol byť nejakým dedičstvom, či snáď dôležitou vecou v jej živote. V tom sa na stanici zjaví tajomný muž, ktorý ju očividne pozná a zoberie ju odtiaľ preč. Pokúsi sa jej objasniť celú jej situáciu. Tamara od prvého pohľadu do jeho očí cíti, že sú si iste blízky. Zisťuje, že Richard, povolaním básnik, muž zo stanice, je jej láskou. Tamara si sním spája báseň , ktorú má v hlave a tak sa jej veci zrazu zdajú byť jasné. Richard sa ju celý čas snaží chrániť a dbá o jej bezpečnosť, nakoľko jej manžel Juraj, bol zavraždený. Na nejakú dobu sa stiahnu do ústrania. Žijú v útulnom domčeku v horách. Tamara si pomaly, ale iste zvyká na informácie o svojom predchádzajúcom živote, pracuje na krásnom vzťahu medzi ňou a Richardom a užíva si pokoj a samotu, o ktorých má dojem, že jej veľmi vyhovujú. Jedného dňa sa však udeje niečo, čo nadobro zmení ich životy. Udalosti naberajú rýchly spád, nedajú sa už zvrátiť iným smerom. Polícia jej objasní, že Richard nie je takým človekom, akým sa jej vykreslil. Tamare sa rúca celý svet. Neskôr však zisťuje, že nie každá pravda je skutočnosťou, a že v láske naozaj niet strachu. Kto je vrahom jej manžela? Pochopí, čoho všetkého je „láska„ schopná? Spomenie si Tamara na to, čo sa skutočne stalo?

 

Ďalšie informácie

Hmotnosť 2.2 kg

2 recenzie k Básnikovo tajomstvo

  1. Jana

    Začiatok príbehu nesie v sebe veľa tajomného, ktoré chce každý správny čitateľ odhalil. Počas príbehu sa rozpletá príbeh, ktorý Vás núti čítať a dozvedieť sa ako to všetko skutočne bolo a bude. Príbeh sa číta jednoducho a plynule. Je vhodný na oddýchnutie a zrelaxovanie, preto ho vrelo odporúčam.

  2. Markéta Kotlářová (overený zákazník)

    Neuvěřitelné napětí až do konce příběhu. Perfektně napsáno, propojení s hlavní postavou od první myšlenky.. Doporučuji všem, kteří chtějí vypnout od denní Rutiny… Výborne

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *