Uverejnené Vložiť komentár

Rozhovor s Andreou Turňovou

Prečo ste sa rozhodli písať? Vždy ste chceli písať knihy?

V útlejšom veku som snívala, že sa raz budem živiť ako veľká spisovateľka, ale pribúdajúcimi rokmi som vytriezvela, pretože som vedela, že tadiaľ cesta nevedie. Neuživila by ma táto profesia.

Čo je na písaní kníh najťažšie a najľahšie? 

Pre mňa osobne je najťažšie – nedostatočný čas. Keďže píšem popri zamestnaní, mnohokrát sa mi nedostáva takej príležitosti, aby som sa mohla venovať písaniu. A keď dlhší čas nič nenapíšem, o to je ťažšie pokračovať v začatej práci.

Kto je Váš spisovateľský vzor?

Nemám spisovateľský vzor. Obdivujem mnoho slovenských i zahraničných autorov i autoriek, ktorí sú pre mňa v každom smere inšpiratívni, ale konkrétne meno nemám.

Akú knihu by ste si určite ešte prečítali?

Vždy ak sa niečo nové objaví na knižnom trhu, čo ma zaujme, „skočím po tom ako po údenom“. 🙂 Každý mesiac sa v kníhkupectvách objavia nejaké tituly, ktoré ma chytia za srdce.

Kde vznikol nápad, inšpirácia pre knihu Ten z mesta?

Inšpiráciou mi bol jeden pán, od ktorého som si kúpila knihu od jednej slovenskej spisovateľky, ktorá bola dostupná iba na jeho e-shope. Sprvoti som sa zdráhala ísť do kúpy, predsa v dnešnej dobe je známe heslo „dôveruj, ale preveruj“, ale nakoniec som urobila správny krok. A stále, keď som nevedela zohnať nejaký titul, neotočil sa mi chrbtom a pomohol mi. Až jedného dňa mi povedal, prečo nenapíšem vlastnú knihu. A tak som sa do toho pustila, robil mi recenzenta. A, veru, nie vždy bol jemný, heh! 😊 😊 😊

Stotožňujete sa v niektorých situáciách s hlavnou hrdinkou knihy Ten z mesta?

Určite áno, pravdupovediac, okrem romantickej zápletky medzi hlavnými postavami, ktorá je v príbehu vykreslená, všetko je skutočné.

Ako dlho ste písali túto knihu?

S malými prestávkami štyri mesiace. Od augusta do konca novembra.

Aká bola Vaša reakcia, keď ste čítali prvé recenzie na Vašu knihu?

Ako každý človek, ktorý niečo vytvorí s láskou, očakáva spätnú väzbu, tak aj ja som bola v očakávaní. Priznám sa, že ohlasy ma potešili, ale, samozrejme, boli aj také recenzie, ktoré mi oku neulahodili. Ale beriem to úplne v pohode, každý má právo na svoj názor, niekomu sa páči romantická beletria a iní by o ňu ani pohľadom nezavadili. 🙂

Kto vás najviac podporuje pri písaní?

Čo sa týka prvej knihy, určite spomínaný známy, ktorý ma vždy „vyhecoval“, aby som to nezabalila, keď som sa už do toho pustila. Avšak pri písaní druhej knihy je mojím motivátorom pán manžel. 🙂 Ten by bol najradšej, keby som písala od rána do večera. 🙂 🙂 🙂

Čo od vás môžu čitatelia v budúcnosti očakávať?

Pracujem na druhej knihe, ktorá ale nie je pokračovaním prvej. Opäť som sa ubrala smerom, kde v príbehu nebude chýbať romantika, jemná krimi zápletka, ale už teraz prezradím, že som sa viac utrhla z reťazí a povolila uzdu fantázii.

Link na autorkinu knihu Ten z mesta 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *