Tanec medzi kvapkami

(3 recenzie zákazníkov)

10.00

Autor: Lucia Vlčeková

Vydanie prvé, rok 2020
Väzba: lepená, paperback
Rozmer: A5
Počet strán: 276
ISBN: 978-80-89780-33-4
Žáner: román

Vydavateľ: Richard Lunter – KICOM

8 na sklade

Popis

Autor: Lucia Vlčeková

Vydanie prvé, rok 2020
Väzba: lepená, paperback
Rozmer: A5
Počet strán: 276
ISBN: 978-80-89780-33-4
Žáner: román

Vydavateľ: Richard Lunter – KICOM

Anotácia:

Tanec medzi kvapkami je príbeh, v ktorom je veľa lásky, bolesti, ale aj radosti.  Anna je nadaná mladá tanečnica, ktorá sa bojí odhaliť svoje skutočné city pred svojím najlepším  kamarátom a tanečným partnerom. Tradičné problémy v láske vystriedajú omnoho väčšie problémy, ktoré však život  niekedy prináša v najnevhodnejšej chvíli. Odhodlá sa Anna prejaviť svoje skrývané city? Opätuje jej Adam lásku? Ako si poradia s problémami? Silný príbeh lásky dvoch mladých ľudí, ktorý sa zmení na príbeh lúčenia.

Autorka Lucia Vlčeková je nádejná sedemnásťročná spisovateľka. Pochádza z malej dedinky na strednom Slovensku. Je typická knihomolka a nič na svete nemiluje viac ako knihy. “Snívam s otvorenými očami, i keď ľudia sem-tam hovoria, že žijem život v bubline.” Študuje na nemeckom bilingválnom gymnáziu a svet bez kávy si nevie predstaviť. Ak práve nepíše, tak číta, spieva alebo spí. Román Tanec medzi kvapkami (2020) je jej prvotina. Vo  svojej literárnej tvorbe sa sústredí na vzťah medzi mladými ľuďmi a tenkú hranicu medzi životom a smrťou.  

Ukážka:

„Čo to robíš?“ opýtala som sa, no jeho odpoveďou bolo, že si cez hlavu pretiahol tričko a vyzul topánky. Opäť sa narovnal a takmer okamžite chytil stratený balans.
„Idem si zaplávať.“ Žmurkol na mňa a zoskočil.
„Adam!“ zakričala som, keď som započula čľupnutie a nahla som sa ponad zábradlie.
On vážne skočil do rieky? On skutočne skočil do tej rieky! Most bol vysoký a voda musela byť rozhodne hlboká. Pre živého boha, ktorý debil by skočil z mosta do ľadovej vody? Nie, nechcem počuť odpoveď. Nepotrebujem ju. Môj debil to práve urobil.
„Adam!“ zvolala som znova, keď som ho nevidela vynárať sa a už-už som si začínala vyzliekať tenký kabát, ktorý som mala prehodený cez plecia, keď sa jeho hlava zjavila nad hladinou. „Ty si neuveriteľný magor!“ predniesla som naštvane, no značne sa mi uľavilo.
„To nepopieram, ale aj tak ma ľúbiš.“
„Hej,“ vzdychla som si, „ľúbim ťa.“ Nemusela som vidieť jeho tvár, aby som dokázala posúdiť, že sa uškŕňa. Idiot.
„Tak poď za mnou, keď ma ľúbiš.“

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.4 kg

3 recenzie k Tanec medzi kvapkami

 1. Kamila

  5*

 2. Anka

  Knihu som musela prečítať jedným dychom, nedalo sa od nej odtrhnúť, štýl písania autorky mi dokonale sadol, v celej knihe je cítiť, že je písaná s láskou, od srdca. Príbeh ma úplne vtiahol a pohltil, až tam človek chce byť a smiať sa, či plakať s Annou a Adamom.
  Pútavo napísané cez rozprávanie hlavných postáv. Veľmi veľmi silný a dojímavý príbeh o mimoriadnom pute medzi dvoma mladými ľuďmi a krehkosti života, dokonale popísané a vystihnuté emócie i charakter jednotlivých postáv v rôznych životných situáciách – príjemných aj tých menej príjemných, bolestivých. Úsmev na tvári a motýliky v bruchu striedali slzy – doteraz som nikdy počas čítania knihy neplakala, no tu sa potokom sĺz nedalo ubrániť.
  Napriek tomu môžem len povedať, že to je jedna z najlepších, najkrajších kníh, akú som doteraz prečítala- skláňam sa a tlieskam autorke, jednoducho skvelé!!! <3 <3 <3

 3. Laura

  ,,Len ty a ja proti celému svetu.”

  Za knihu sa chcem samozrejme z celého srdca poďakovať autorke knihy @lucia_vlcekova, že mi svoj poklad dala na zrecenzovanie.

  Táto kniha vo mne vyvolala tak veľa emócii. Je toho toľko čo by som o nej chcela napísať, no nemôžem a ani nechcem spoilerovať.

  Musím sa priznať, že som od 17 ročného dievčaťa nečakala knihu akou je Tanec medzi kvapkami. Podľa obálky aj názvu knihy (dala som na slová Val a anotáciu som si tentokrát neprečítala) som čakala obyčajný romantický príbeh dvoch teenagerov.

  Na knihe sa mi najviac páčilo, že bola prísaná z pohľadu oboch postáv, a tak sa ani na chvíľu nestala monotónnou. Bol ten najsilnejší a najdojímavejší príbeh aký som kedy čítala. Cez slzy som sotva videla na vety a myslím, že som si vyčerpala slzy na celý následujúci rok. Zakaždým som ju položila, upokojila sa a opäť sa do nej začítala. Bol to ako šialený kolobeh v slzavom údolí, no nedokázala som ju odložiť na viac ako pár minút.

  Niečo mi hovorí, že o tejto mladučkej autorke ešte budeme veľa počuť ❤️

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *