Tajomný básnik: Vôňa túžby

(15 recenzií zákazníkov)

4.00

Ukážka knihy v pdf k nahliadnutiu

Autor: Eddie W. Nicholas

Vydavateľ: Richard Lunter – KICOM
Vydanie prvé, rok 2015
Väzba: šitá, tvrdá obálka
Rozmer: A6 (148x105mm)
Počet strán: 133
ISBN 978-80-89780-02-0

 

2 na sklade

Katalógové číslo: 978-80-89780-02-0 Kategórií: , , , ,

Popis

Autor: Eddie W. Nicholas

Vydavateľ: Richard Lunter – KICOM
Vydanie prvé, rok 2015
Väzba: šitá, tvrdá obálka
Rozmer: A6 (148x105mm)
Počet strán: 133
ISBN 978-80-89780-02-0

Ukážka knihy v pdf k nahliadnutiu

Promo video: Eddie W. Nicholas – Nocturno

Eddie W. Nicholas – Slzy do ticha

Drahí priatelia, milovníci poézie, milovníci života a krásnych ľudských veršov. Básnická zbierka Tajomný básnik: Vôňa túžby je v poradí už treťou básnickou zbierkou a celkovo štvrtým literárnym dielom od slovenského autora Eddie W. Nicholasa.
Všetky verše tohto krásne literárneho diela, nabitého zmyselnou energiou, hovoria o láske a úcte k žene, k jej nežnosti a zmyselnosti, o pôvabe, proste o všetkom, čo napĺňa ľudské zmysly, o živote, o túžbe, o snoch, o realite, o prírode, ale aj o našom krásnom, milovanom Slovensku. Prevažná väčšina básní je ale o láske k žene. Všetky majú však niečo spoločné. A to je láska k životu a pravým hodnotám života. Práve v láske básnik vidí skutočný zmysel života. Žena sa stala symbolom krásy, silnou nekonečnou múzou a v objatí túžby vznikali aj verše tohto diela. Z toho plynie aj názov zbierky Vôňa túžby. Je to vôňa, ktorá počaruje naše zmysly, otvorí nielen bránu túžby, ale aj cestu k srdcu, otvorí ho a naplní jedinečným teplom lásky.
Básnická zbierka obsahuje 55 prevažne milostných a ľúbostných básní ako napr. Dotyk Venuše, Anjel na Zemi, Moja múza, Bohyňa, Žena, Bosá, Krehká, Moja drahá Kráľovná, Ruža a záhradník. Jemný nádych vášnivej lásky s ľahučkým opisom erotiky opisuje jedinečným krásnym spôsobom v básňach: Dotyky, Nahá, Mágia ženy, Vôňa tela.
Láska nemusí byť len duševná a fyzická, ale nájdete ju aj vo forme posolstva života a skutočných hodnôt. Tie autor poukazuje v básňach: Buď taká, akou chceš byť, Opäť začať veriť, Mať krídel pár, Život je motivácia, Chlapec v pruhovanom pyžame, Zastavte sa, Krásy života…
Veľmi jemným spôsobom odhaľuje svoje vnútro a opisuje lásku k domovine v básňach: Moje milované Tatry, Vôňa augusta, Dotyk prírody.
Zbierka obsahuje aj doteraz nezverejnených 15 básní ako napr. Sen o láske, Košíček ovocia posielam, Ľúbim tvoju dušu, Staromódny milovník, Moja drahá Kráľovná, Keď ťa vidím, Opitý láskou, Ruža a záhradník, Myšlienky, Slzy do ticha
Názov básnického diela Tajomný básnik: Vôňa túžby je skutočným pohladením duše a mysle človeka. Verím, že táto zbierka básní obohatí nejednu ľudskú dušu, ale otvorí aj nejedno srdce.

15 recenzií k Tajomný básnik: Vôňa túžby

 1. Miroslava

  Nikdy by som nepovedala, že si zamilujem básne. No kniha od Eddie W. Nicholasa Tajomný básnik: Vôňa túžby ma o tom jednoznačne presvedčila. Básne sú plné lásky v rôznych prevedeniach. Sú písané veľmi ľahko. Dá sa im porozumieť. Jednoznačne odporúčam prečítať. Každý človek si tam nájde tú svoju podobu lásky a tu svoju báseň.

 2. Vojtech Kováč

  Nicolas vie neskutorne krásne a výstižne narábať so slovkami, Je to čarodej slov duše a srdca. Jeho poézia nádherne opisuje jeho nežnosti, romantiku a lásku k žene, No nielen k nej., Jeho básne sú pohladenie duše.

 3. Jana Špániková

  Básnická zbierka Vôňa túžby je úžasným dielom, úžasného človeka. Je plná romantiky, nehy, túžby a lásky muža k žene. Všetky zbierky básní od Nicholasa mám prečítané a už sa teším na ďalšiu. Dúfam, že to bude čoskoro.

 4. Ivana Mestre

  Nicholas, dívaš sa na svet otvorenými očami a bystrým umom ho komentuješ. Často rozvášniš, občas rozosmeješ ale privedieš svojimi veršami aj k zamysleniu.
  Dokážeš v nás vyvolať zaujímavé zážitky, skvelú atmosféru, a pohľad, či zamyslenie sa nad jazykom, ktorým hovoríš o láske, etike, slobode, pravde, čine či morálke, hoci tieto slová sú nami, ktorí ich vyslovujeme, neraz významovo úplne vyprázdnené.
  LÁSKA, táto téma je v Tvojich veršoch najčastejšou súčasťou, či je to už túžbou – snom alebo realitou.
  A nie je to už láska ako kedysi za chlapčenských čias, s ranným oparom v hlave, ale láska, čo je hlboko v priestore zamilovania, ale láska zrelého muža. Dotyky, či Posielam Ti bozk, Opitý láskou , Anjelik môj a mnohé iné je vnímanie lásky okolo Teba . Lásku vyslovuješ srdcom tak potichu, že naše ústa vlastne mlčia a prenášaš ju do sveta voňavých kvetov, do sveta jari, jesene či aj zimy. Láska je niečo, čo všetci túžime prežívať, a ak sa zahĺbime do týchto veršov, cítime, že naše srdiečko žije, pulzuje, dokonca vyvoláva pocit vášne.
  Žena je Tvojou večnou múzou, či je pri Tebe , alebo práve vzdialená, keď cítiš jej blízkosť, život sa stáva krajším a všetko zlé sa razom stratí….Každá z nás sa v týchto veršoch vidíme a cítime byť poctené. Vôňu ženského tela, vstrebávaš cez vôňu rozkvitnutých poľných kvetov a bozky lupeňami ruží.
  Ty vieš veľmi dobre , že milujem Tvoju dušu, že slová, ktoré vkladáš do týchto veršov pohladia naše duše. Lásky sa dotýkaš a dáva nám to silu, silu tisíc sĺnc.
  Básne sú prepletené aj božími povrazcami, čo nás ochraňujú. Preto Ti vyjadrujem za to veľkú vďaku.
  Preto ži priateľ môj podľa svojej viery. Rob to, čo ti srdce radí. Rob vždy to, čo chceš robiť , pretože to robíš správne. Ľudský život je divadelné predstavenie, ktoré sa hrá bez predchádzajúcich skúšok. Spievaj, smej sa, tancuj, maj rád a prežívaj intenzívne každý okamih svojho života. Všetko musíš stihnúť skôr, než spadne opona a hra skončí bez potlesku. Ďakujem , ďakujem, že si – milujem Tvoju dušu.

 5. Libuše Složilová

  Krásná knížka básní,plná romantiky,lásky,něhy,smyslnosti,oslava krásy ženy,ať už duševní,tak fyzická,napsaná s láskou a krásnou duší,nádherného,úžasného básníka,který má srdíčko na pravém místě a je to anděl,ktterý přináší lidem lásku,radost,štěstí…anděl se srdcem na dlani,básně jsou kouzelné,jako básník sám.Děkuji,že jsem mohla takového člověka poznat..Liba

 6. Libuše Složilová

  Nádherná kniha básní

 7. Eva

  Dekuji Nicholasovi, za nadhernou sbirku basni Vona tuzby. Nic krasnejsiho jsem necetla. Jsem stastna, ze ji doma mam.

 8. Iveta Kartacova

  Nicolas je najlepsi basnik akeho som kedy poznala. Velmi sa mi pacia jeho basne – vsetky. Je to muz s velkym srdieckom. Miluje nielen ludi, ale aj zvieratka. Vsetky jeho basne su plne lasky a neznosti.

 9. Janka Rizmanová

  Zbierka: Vôňa túžby,
  už len obal a jej názov vonia po túžbe, pohladení, po nehe… Tajomný básnik vo svojej zbierke opísal svoje sny, svoj život, odkryl svoje Ja… Jeho básne sú pohladením duše, otvorením brán sŕdc… V básňach básnik opisuje lásku k domovine, k prírode, ku zvieratkám, lásku duševnú, aj lásku k žene… Nielen táto zbierka, ale aj dve predošlé zbierky sa ma dotkli a som veľmi rada, že som mohla spoznať skvelého charizmatického človeka-básnika-priateľa… Odporúčam každému jeho najnovšiu zbierku, ako aj tie predošlé zbierky, tiež zbierku “citáty a úvahy”… Každá jeho zbierka určite čitateľa poteší…

 10. ANITA RÁCZOVÁ

  Zbierka básni VONA ŽENY je plná nádherných básni, ktoré vyžarujú k nám čitateľom harmóniou, pôvabom a silou nehy umenia a lásky. Básne o krajine, rodnej zemi, kde básnik vyrastal sú presvedčivou výpoveďou o jeho vrúcnom vzťahu k nej.V básniach je ukryté čaro jej súboru prírodných krás, dynamika, impulzivnosť.Miluje život, všetko živé v ňom- zvieratká, prírodu v jej nádhernom ústrojení.Prekrásna poézia o láske, žene, živote dýcha nehou a okúzľuje. Pri ich čítaní naša duša rozkvitne ako najkrajšia ruža a srdiečko sa teplom otvára sile lásky. Láska je teplo, cez lásku vieme vnímať krásy života. Zbierka básni pána Tajomného básnika ma oslovila a iste poteší všetkých milovníkov krásnej poézie. Ďakujem . Od Anita Ráczová

 11. Maria Sucha

  Kniha Vôňa Tùžby ako aj Pohladenie duše su basne ktore si rada prečitam vo volnom case. Su plne lasky a nežnosti. Tento basnik vyjadruje k nam ženam uctu,porozumenie a vrelo ju odporučam ďalšim čitatelom.

 12. Jana Iba Jana

  Plná lásky, nehy, vďaky.. taká je celá zbierka.

 13. Jana Šeböková

  Zbierka básní od autora Eddie W. Nicolasa: Tajomný básnik – Vôňa túžby je určená nielen pre ženy, ale pre široký okruh milovníkov poézie… Nie je len o láske medzi mužom a ženou, ale aj lásky všeobecnej ku všetkému… k životu ako takému a k prírode. Je o hľadaní krásy všade okolo nás, o nádeji, túžbe a snívaní. Ale hlavne je o nájdení zmyslu života… a v tomto sa s básnikom úplne stotožňujem… o láske… Nech sa táto zbierka dotkne vášho srdca tak ako môjho… všetkým odporúčam. Vhodná aj ako darček pre vašich blízkych. Ja za ňu veľmi ďakujem a tiež za osobné venovanie. A samozrejme sa budem tešiť na ďalšie zbierky… 🙂

 14. Viera Zoreníková

  Som neskutočne vďačná osudu, že mi dovolil spoznať “Tajomného básnika” a jeho tvorbu… Už po prečítaní prvej ľúbostnej básničky na sociálnej sieti som vycítila, že je to človek – muž – s veľkým srdiečkom, ktorý nádherne dokáže opísať vo veršoch svoje pocity, lásku nielen k žene, ale aj k zvieratkám a prírode…. Mám všetky jeho knižky,ako i zbierku citátov a každému čitateľovi vrelo odporúčam prečítať si ich…. tento básnik určite ani jedného nesklame – zaručene poteší! A celkom určite sa ku knižočkám budete vracať zakaždým, keď budete mať potrebu prečítať si niečo krásne!

 15. Sabina Bašťovanská

  Verše Tajomného básnika sú nesmierne krásne, ako aj v dvoch predošlých
  zbierkach-Dotyk nehy a Pohladenie duše. Vôňa túžby zaujme každého
  čitateľa, pretože obsahuje texty, ktoré potešia aj rodených
  romantikov, aj ľudí s tvrdšou povahou. Jednoducho všetky ľudské duše v
  nej nájdu nežné slová lásky a takisto sa nezabudlo ani na lásku k
  prírode. Láska je široký pojem, ale ktokoľvek dokáže milovať naraz
  viacerými spôsobmi. Ľúbostný cit medzi dvoma pohlaviami, láska rodičov
  k vlastným potomkom aj rodičom a priateľom. Nesmie sa však zabudnúť
  ani na lásku k prírode a zvieratám či k akémukoľvek neživému predmetu.

  Sabina Bašťovanská

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *