Kniha pre deti: Nicky a stratený templár

12.00

Autor: Alessandra Nadudvari

Vydanie prvé, rok 2023
Väzba: brožovaná
Rozmer: 205x125mm
Počet strán: 216
ISBN: 978-80-974682-0-0
Žáner: dobrodružný román pre deti

89 na sklade

Katalógové číslo: 978-80-974682-0-0 Kategórie: , ,

Popis

Knihy máme skladom, zasielame ihneď.

Autor: Alessandra Nadudvari

Vydanie prvé, rok 2023
Väzba: brožovaná
Rozmer: 205x125mm
Počet strán: 216
ISBN: 978-80-974682-0-0
Žáner: dobrodružný román, kniha pre deti

Anotácia – Kniha pre deti: Nicky a stratený templár:

Dvanásťročný chlapec Nicky Reed sa spolu so svojou rodinou ocitá v Novom Škótsku, kde sa údajne nachádza poklad ukrytý templármi zo 14. storočia. Náhodne objavená ťapka so zvitkom, na ktorom je napísaná podivná báseň, je len jedným z podnetov k pátraniu po poklade. Nicky sa vydáva na výlety do okolia a stretáva nielen miestnych obyvateľov, ktorí sú zdrojom cenných informácií o histórii Dubového ostrova, ale aj mysterióznych duchov a rozprávajúce havrany. Alessandra Nadudvari poetickým jazykom vykresľuje príbeh odohrávajúci sa v 21. storočí, v mieste, kde ožíva dávna zabudnutá história, ale aj duchovia a prízraky. Nicky v tomto príbehu hrá výnimočnú úlohu – má sa stať strážcom bájneho pokladu templárov. Kniha je vhodná pre čitateľov od 9 do 12 rokov.
Miloš Blahút, Filozofická fakulta, Prešovská univerzita

Môj otec vždy hovoril: „Nenechaj sa odradiť neúspechom, pretože nikdy nevieš, aké dobrodružstvo ti prinesie.“
Moje dobrodružstvo sa začalo vtedy, keď mi nešťastnou náhodou spadla delová guľa, ktorú som si prezeral v Obchodnej galérii Plavákovcov (od roku 1800) a poškodila roh starej lodnej truhlice. Majiteľka podniku trvala na tom, že ju musím kúpiť. Keď som doniesol ozrutnú truhlicu domov, našiel som v nej zapečatenú ploskačku s podivnou básňou, ktorá tam bola ukrytá. A to bol len začiatok…

O autorke

Alessandra Nádudvari je Slovenka žijúca v Novom Škótsku na východnom pobreží Kanady.
Zaujíma sa o ľudové povesti a históriu, najmä o predkolumbovské plavby v réžii Vikingov a templárov. Spolu s manželom Timom vlastní pozemok v obci New Ross, na ktorom vraj koncom 14. storočia zimoval Henry Sinclair, škótsky šľachtic a orknejský gróf. V roku 2016 sa zapojila do pátrania po poklade na Dubovom ostrove, ktorý leží pri južnom pobreží Nového Škótska. Spolu s manželom účinkovala v dokumentárnom seriáli „Kliatba Dubového ostrova“ z dielne History Channel. Samostatne účinkovala v dokumentárnom filme „Stratené kráľovstvo“, ktorý bol natočený v roku 2019 pre frankofónnu televíziu UnisTV v provincii Nový Brunsvik.
Alessandra je členkou združenia NEARA (Asociácia pre výskum historických pamiatok Nového Anglicka) a dobrovoľníčkou v múzeu vo Fort Point. Verí tomu, že lásku k histórii treba v ľuďoch pestovať od malička, a preto v lete prednáša na túto tému v mládežníckom klube v Indian Point.
Vo voľnom čase píše články o templároch, pirátoch a najmä o Dubovom ostrove. Na jej internetovej stránke tiež nájdete rozhovory s ďalšími autormi a bádateľmi, ktorí skúmajú zaprášené stránky histórie. Ak sa chcete dozvedieť viac, prípadne sa s Alessandrou spojiť, navštívte jej stránku www.adventuresofnicky.com.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.4 kg

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Kniha pre deti: Nicky a stratený templár”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *