Zľava!

Svetlo, ktoré nevidíme

Original price was: 12.70€.Current price is: 8.90€.

Autor: Anthony Doerr

Vydavateľ: IKAR

Vydanie: 2016
Väzba: pevná väzba
Rozmer: 153×234 mm
Počet strán: 576
ISBN:  978-80-551-4591-4

Katalógové číslo: 978-80-551-4591-4 Kategória:

Popis

Autor: Anthony Doerr

Vydavateľ: IKAR

Vydanie: 2016
Väzba: pevná väzba
Rozmer: 153×234 mm
Počet strán: 576
ISBN:  978-80-551-4591-4

Žáner: spoločenské romány

Anotácia: 

Marie-Laure žije s otcom neďaleko Národného prírodovedného múzea, kde otec pracuje ako kľučiar a zámočník. Šesťročná Marie-Laure prichádza o zrak, a tak otec postaví dokonalú repliku štvrte, kde bývajú, aby sa dcéra naučila orientovať hmatom a trafila domov. Keď má Marie-Laure dvanásť, do Paríža vtrhnú nacisti, a tak aj s otcom nachádzajú útočisko u samotárskeho prastrýka vo vysokánskom dome na pobreží. Z Paríža si nesú klenot, ktorý je azda najvzácnejším a zároveň najnebezpečnejším artiklom v celom múzeu.

Sirota Werner vyrastá s mladšou sestrou v nemeckom banskom mestečku. Jedného dňa naďabia na jednoduchý rádioprijímač a chlapec jeho čaru okamžite podľahne. Z Wernera sa stáva opravár a s týmito dôležitými technickými výdobytkami si rozumie ako málokto. Vďaka jedinečnej zručnosti sa dostane na prestížnu internátnu školu pre Hitlerovu mládež, kde vládne disciplína a drezúra, a neskôr do špeciálnej jednotky, ktorá má za úlohu vyhľadávať a likvidovať akékoľvek známky odboja. Werner si postupne uvedomuje, že jeho talent má na svedomí mnohé životy, vydáva sa na púť do hlbín vojnovej mašinérie a napokon sa ocitá v Saint-Malo, kde stretáva Marie-Laure.

Román Anthonyho Doerra je nádherný aj strhujúci príbeh mladučkej slepej Francúzsky a mladého Nemca, ktorí sa snažia uniknúť pred hrôzami druhej svetovej vojny. Román je mnohými považovaný za majstrovské dielo. Práca na knižke, ktorá dobyla literárny svet, trvala autorovi desať rokov.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Svetlo, ktoré nevidíme”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *